اتوماسیون پارکینگ هوشمند

سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند با طیف وسیعی از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری امکان  مدیریت آنی ورود و خروج وسایل نقلیه را به شما میدهد سیستم کنترل تردد پارکینگ هم در وقت و هم در زمان شما صرفه جویی میکند.

با این سیستم پارکینگ میتوان در لحظه گزارش ورود و خروج ماشینها را به همراه عکس تردد مشاهده نمود.

این سیستم مدیریتی پارکینگ امکان نظارت دقیق بر روند تردد خودروها را  از گیت خودرو  ، در سازمانها ، پارکینگهای عمومی و…. فراهم می سازد .

همچنین سیستم این توانایی را دارد که علاوه بر ثبت تردد خودروها ، تردد افراد را بصورت لحظه ای و همزمان در اختیار مدیران قرار دهد .
در پارکینگهای عمومی انجام کلیه محاسبات ریالی جهت ورود و خروج و میزان توقف خودرو توسط سامانه راهبند وگیت راهبند کنترل شده و امکان نظارت تصویری جهت تطبیق خودروهای ورودی و خروجی فراهم شده است .

بخش های مختلف اتوماسیون پارکینگ

ویژگی‌های اتوماسیون پارکینگ جهان‌گستر :

  • قابلیت کنترل تردد خودرو و مدیریت همزمان چندین راهبند ورودی و خروجی توسط سیستم جامع مدیریت پارکینگ
  • عدم نیاز به اپراتور در صورت استفاده از سامانه کنترل پارکینگ به صورت اعتباری(شارژ دوره ای کارتها)
  • امکان گزارشگیری لحظه ای از وضعیت پارکینگ عمومی (ظرفیت پُرو خالی، مشخصات خودروهای داخل پارکینگ و …)
  • امکان ساختن لیست سیآه و عدم مجوز ورود به خودروها همراه با آلارم روی نرم‌افزار
  • امکان تطبیق عکس هنگام ورود و هنگام خروج خودرو توسط اپراتور جهت جلوگیری از سرقت و سوء استفاده
  • امکان استفاده از سیستم خود محاسب پارکینگ بدون نیاز به کامپیوتر در سیستم کنترل تردد پارکینگ
  • ارتباط Online و کارکرد تحت شبکه
  • امکان ثبت حضور و غیاب پرسنل هنگام ورود و خروج با خودرو
  • قابلیت ایجاد پارکینگ مکانیزه با استفاده از یک دستگاه پارکینگ و ریدر برد بلند RFID به همراه راه بند اتوماتیک
  • 12 ماه گارانتی

انواع سیستم کنترل تردد پارکینگ

1-پارکینگ‌های عمومی :
یکی دیگر از انواع اتوماسیون پارکینگ ،سیستم کنترل تردد پارکینگ به همراه راهبند خودروئی ( راهبند پارکینگ ) در اکثر پارکینگهای شهری (عمومی، اداری و سازمانی ) قابل استفاده میباشد. معمولاً در پارکینگهای عمومی استفاده از سیستم پارکینگ کارتی جهت اخذ هزینه بابت استفاده از پارکینگ مورد نظر است . در صورتیکه در پارکینگهای اداری و سازمانی بحث کنترل تردد خودرو و مدیریت پارکینگ از لحاظ کنترل اینکه چه خودروهای اجازه ورود دارند یا ندارند بیشتر مورد توجه میباشد.

2- پارکینگهای خصوصی – اداری و سازمانی:

با استفاده از کارت معمولی
در این روش دستگاهها ( یک دستگاه سمت ورودی ویک دستگاه سمت خروجی ) از طریق کابل مستقیم RS232 یا از طریق شبکه (Lan) با کامپیوتری که نرم افزار روی آن نصب شده است ارتباط دائم دارد و در واقع از طریق نرم افزار کنترل و کار انجام میشود . قابلیت فرمان به راهبند / قابلیت نصب پرینتر / قابلبت نصب تابلو نمایشگر مبلغ در خروجی / قابلیت فرمان به دوربین
از ویژگی های این اتوماسیون پارکینگ هوشمند می باشد.

سیستم کنترل تردد پارکینگ

با استفاده از کارت یا تگ برد بالا
در این سیستم کنترل تردد پارکینگ از دستگاه کارتخوان بعلاوه ریدرهای برد بالا تحت شبکه یا بصورت مستقیم استفاده میشود . به اینصورت که هر وقت خودروئی مقابل راهبند آمد و در محدوده برد ریدر قرار گرفت کارت یا برچسب ویژه که روی شیشه خودرو نصب شده توسط ریدر خوانده شده و از طریق دستگاه با نرم افزار ارتباط برقرار نموده و فرمان باز شدن راهبند خودروئی یا درب پارکینگ صادر میشود.

3- سیستم پلاک خوان :

سیستم پلاک خوان بدون نیاز به کارت و دستگاه ، فقط با استفاده از نرم افزار مخصوص پلاک خوان و دوربینهای مخصوص انجام میشود . روش کار در این نوع اتوماسیون پارکینگ هوشمند به اینصورت میباشد که در هر ورودی و خروجی یک دوربین نصب میشود و دوربینها با نرم افزار در ارتباط هستند و زمانیکه خودروئی در محدوده تعیین شده دوربین قرار گرفت پلاک خوانده شده و در صورت اجازه ورود یا خروج داشتن مسیر برایش باز میشود.

4- سیستم صدور بلیط (خدمات رفاهی ):

مورد استفاده  این نوع سیستم کنترل تردد پارکینگ در ورودیهای پارکهای که مبلغ اخذ میشود / باغ وحش / کارواشها ، جهت انتخاب نوع خدمات / . . . بدون نیاز به کامپیوتر و برنامه های پیچیده.

5- سیستم کنترل ارباب رجوع:

سیستم کنترل ارباب رجوع که بجای برگه ملاقاتی که در سازمانها و اداره ها به مراجعه کنند گان داده میشود و عملا این برگه بعد از مدتی دور افتاده امکان دسترسی به اطلاعات کسانیکه وارد یک سازمان یا اداره شدند وجود ندارد و هیچ اطلاعاتی ثبت و نگهداری نمیشود ، استفاده میگردد. بنابراین سیستم اتوماسیون ارباب رجوع یا کنترل مراجعین این امکان را فراهم نموده که در هنگام ورود به یک سازمان یا اداره اپراتور یا نیروی های حراست بتوانند اطلاعات فرد مراجعه کننده و عکس ایشان را در برنامه ثبت نموده ویک کارت به مراجعه کننده داده و ارباب رجوع زمانیکه نزد ملاقات شونده میرود ، توسط ملاقات شونده کارت ایشان در نرم افزار تائید میگردد و در برگشت زمانیکه میخواهد کارت را پس دهد گردش کار مراجعه کننده را میتواند ببیند . این اطلاعات تا هر زمان که بخواهند در سیستم موجود بوده و همیشه بصورت Online در دسترس مدیران میباشد.

نمونه پارکینگ های انجام شده

مشاوره رایگان

شما مشتری عزیز می توانید با تماس با بخش فروش شرکت سیمرغ جهانگستر ، قبل از خرید محصول از مشاوره رایگان و حرفه ای این مجموعه برای یافتن بهترین راهکار استفاده نمایید .

فهرست